2026-06-04
Ketvirtadienį mūsų parapijoje vyko iškilmingos Švenčiausiojo Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmės, plačiau žinomos kaip Devintinės. Tai viena svarbiausių švenčių Katalikų Bažnyčios liturginiame kalendoriuje, kurios metu tikintieji viešai išpažįsta savo tikėjimą tikruoju Jėzaus Kristaus buvimu Švenčiausiajame Sakramente.
Šventė prasidėjo iškilmingomis šv. Mišiomis, kurioms vadovavo parapijos klebonas. Liturgijoje gausiai dalyvavo parapijiečiai ir svečiai.
Pasibaigus šv. Mišioms, tikintieji tradicinėje eucharistinėje procesijoje apėjo aplink bažnyčią. Švenčiausiasis Sakramentas buvo nešamas po baldakimu, o procesijos dalyviai meldėsi ir giedojo eucharistines giesmes. Procesijoje dalyvavo Pirmosios Komunijos vaikai, kurie barstė gėlių žiedlapius priešais Švenčiausiąjį Sakramentą, ministrantai, lektoriai, parapijos organizacijų atstovai bei gausiai susirinkę vietos gyventojai.
Iškilmė praėjo susikaupimo, maldos ir bendrystės dvasioje. Gražus oras skatino gausų tikinčiųjų dalyvavimą, o jų buvimas tapo liudijimu apie prisirišimą prie tikėjimo ir parapijos tradicijų. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie liturgijos parengimo, altorių puošimo, muzikinės programos bei procesijos maršruto saugumo užtikrinimo. Ypatingą padėką reiškiame vaikams, jaunimui ir visiems parapijiečiams, kurie savo dalyvavimu prisidėjo prie deramo šios ypatingos šventės išgyvenimo.
Tegul bendras Devintinių šventimas stiprina mūsų tikėjimą ir kasdien primena apie Kristaus buvimą tarp mūsų.



Nuotraukos Daniel Babinski>>>