Świetlica parafialna

Nasza Świetlica powstała z myślą o Dzieciach . Zrodziła się z potrzeby stworzenia miejsca wyjątkowego, gdzie jest przestrzeń na zabawę i twórczy rozwój młodego człowieka.

Działająca od dwóch lat przy parafii w Wojdatach świetlica w „Zielonym domku” ma nowe pomieszczenie. Mieści się teraz w budynku Wileńskiej Szkoły Technologii, Biznesu i Rolnictwa przy ul. Parko 2, w Białej Wace Wileńskiego rejonu. Przecięta wstęga została przez prezydent Dalię Grybauskaitė razem z naszym ks. proboszczem Jerzym Witkowskim. Pani prezydent jest inicjatorką kampanii społecznej "Už saugią Lietuvą". Dzięki pomocy firm i ludzi o dobrym sercu zaangażowanych w realizację tego programu został wykonany remont, zakupiono meble, a dzięki prezydenturze nawet stworzono etat dla osoby, która będzie opiekowała się dziećmi przychodzącymi do świetlicy.

Prezydent Dalia Grybauskaitė wyraziła zadowolenie, że świetlica, gdzie dzieci mogą treściwe spędzać czas, tworzyć, malować, obcować, powstało dzięki proboszczowi i osobom, nieobojętnym na los dzieci. Podziękowała inicjatorom oraz wszystkim, kto dołączył do tej pięknej inicjatywy.

dienos centras