Chóry parafialne

Ama Deus

Od  2013 roku  nasza parafia posiada młodzieżową  scholę Ama Deus.

Zespół wykonuje utwory religijne w polskim i litewskim języku.

Zawsze mile widziani są młodzi ludzie, chętni wykazania się w śpiewie sławiąc Boga.

Chętnych zapraszamy na próby we wtorki i czwartki  na 19.00

DSC000182017 r. 7 maja w Domu Kultury Polskiej odbył się 27 Festiwal Pieśni i Poezji Religijnej „Ciebie, Boże, Wysławiamy”. Podczas festiwalu upamiętniono pomysłodawcę, inicjatora i wieloletniego organizatora Festiwalu, doktora teologii Gabriela Jana Mincewicza. Jak co roku, zebrały się rzesze miłośników muzyki chrześcijańskiej, żeby spotkać się, podzielić się osiągnięciami, wspólnie wychwalać Pana poprzez recytację i śpiew. Udział wzięła schola „Ama Deus”

"CIEBIE BOŻE WYSŁAWIAMY"

kontakt z kierownictwem:

mob. tel. +370 647 67782 {Julija}

571d029576790286DSC00044Ama Deus Ama Deus Ciebie Boze -21

Schola Ama Deus (od lewej Julija - kierowniczka)

CHÓR PARAFIALNY

Przy kościele  od zawsza działa chór parafialny. Chór składa się w większości parafian, miłośników śpiewu liturgicznego, chór słyszymy każdą niedzielę podczas Mszy św.

Chórem kieruje znana i lubiana na Wileńszczyźnie była uczestniczka zespołów folkowych, miłośniczka piosenki polskiej, nauczyciel muzyki  szkoły rolniczej w Białej Wace, kierowniczka chóru "Ballada", a w także jako organistka parafialna p. Teresa Kołtan.

foto-539DSC00032DSC00003

Od lewej jako druga p. T. Kołtan. Ks. prob. J. Witkowski,

biskup pomoc. A. Poniškaitis.