• jquery slider
responsive slider by WOWSlider.com v8.7

Porządek nabożeństw:

W niedziele

Godz. 09.30 w jęz.litewskim., godz. 11.00 w jęz.polskim.

W dni powszednie

W okresie letnim:

wtorkami i czwartkami o godz. 18.00, w soboty godz. 10.00 jęz. pol.

W maju, czerwcu i październiku:

wtorkami, czwartkami,  godz. 17.00 jęz.lit., sobotami godz. 9.00 jęz.lit.

wtorkami, czwartkami godz. 18.00 jęz. pol. sobotami 10.00 jęz.pol.

W okresie zimowym:

Wtorkami i czwartkami godz. 09.00, w soboty godz. 10.00 jęz. pol.

W I piątek miesiąca godz. 17.00 jęz.lit., godz. 18.00 jęz.pol.

Parafia p.w. Nawrócenie Św. Pawła Apostoła

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej parafii.

2019-08-25

godzina 11.00

Odpust parafialny

Boże, Ty przez Dziewicę Maryję zesłałeś swojemu ludowi Jezusa Chrystusa jako źródło pociechy, spraw, abyśmy za wstawiennictwem Matki Twojego Syna zostali napełnieni wszelką pociechą i udzielali jej naszym bliźnim. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Twojego, który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

ZAPRASZAMY NA ODPUST PARAFIALNY  kopia
__________________________________________________________________________________________________________________________________________

+Odszedł do Pana proboszcz kościoła Trójcy Świętej w Rudnikach,

były proboszcz naszej parafii (2000-2011) – ksiądz Józef Narkun. Miał 62 lata.

17 sierpnia 2019 r. wieczorem w wieku 62 lat w szpitalu uniwersyteckim w Wilnie zmarł proboszcz parafii Rudnickiej, ks. Józef Narkun.

Duchowny urodził się w Wilnie w 1957 roku 5 stycznia Kilka tygodni później został ochrzczony w parafii Serca Jezusa . 1973 został absolwentem Wileńskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 13. Po obowiązkowej służbie wojskowej w 1977 r. Wstąpił do seminarium w Kownie, które ukończył w 1982 r. Rektor seminarium opisał go jako poważnego, przyjaznego, taktownego i uzdolnionego, uczciwie wykonującego swoje obowiązki, nie lubiącego „powierzchowności życia i pracy”.

1982 r .6 czerwca Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze w Kownie. Pracował w następujących parafiach:

1982 r 11 czerwca wyznaczony w Wilnie na wikariusza parafii Apostołów Piotra i Pawła;

1987 r. 4 września - proboszcz parafii Solecznickiej; 1996 30 sierpnia - dodatkowo mianowany administratorem parafii w Kamionce; 1999 8 czerwca - odwołany ze stanowiska administratora parafii w Kamionce i przydzielony do pełnienia funkcji administratora w parafii Jaszuńskiej;

2000 r. 19 października mianowany proboszczem parafii Wojdackiej i rektorem kaplic Cz. Boru i Skorbuciany

2011 r. 27 czerwca mianowany proboszczem parafii w Rudnikach. Pracował w tej parafii aż do śmierci. W ostatnich miesiącach był kilkakrotnie hospitalizowany z powodu złego stanu zdrowia.

Ks. Józef Narkun sumiennie dbał o powierzone mu kościoły. Podczas pracy w Solecznikach znacznie rozbudował mały stary kościół, praktycznie budując nowy. Jako proboszcz parafii Wojdackiej przebudował kościół w Czarnym Borze, który został później konsekrowany na Bł. Michała Sopoćki. Odnowił także kościół w Rudnikach.

Na podstawie Kurii Wileńskiej.

piotr

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Melchiora J

Vilniaus arkivyskupija http://www.vilnensis.lt/modlitwa-o-beatyfikacje-slugi-bozego-o-melchiora-jozefa-fordona/?lang=pl

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Melchiora