• jquery slider
responsive slider by WOWSlider.com v8.7

Porządek nabożeństw:

W niedziele

Godz. 09.30 w jęz.litewskim., godz. 11.00 w jęz.polskim.

W dni powszednie

W okresie letnim:

wtorkami i czwartkami o godz. 18.00, w soboty godz. 10.00 jęz. pol.

W maju, czerwcu i październiku:

wtorkami, czwartkami,  godz. 17.00 jęz.lit., sobotami godz. 9.00 jęz.lit.

wtorkami, czwartkami godz. 18.00 jęz. pol. sobotami 10.00 jęz.pol.

W okresie zimowym:

Wtorkami i czwartkami godz. 09.00, w soboty godz. 10.00 jęz. pol.

W I piątek miesiąca godz. 17.00 jęz.lit., godz. 18.00 jęz.pol.

Parafia p.w. Nawrócenie Św. Pawła Apostoła

Serdecznie witamy na stronie internetowej naszej parafii.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W   niedzielę 24 listopada - ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Kościół obchodzi uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Chrystus-Król-1

Uroczystość liturgiczna Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata została ustanowiona w liturgii Kościoła katolickiego przez papieża Piusa XI 11 grudnia 1925.

Obchodzimy je na zakończenie roku liturgicznego, aby podkreślić, że w Jezusie Chrystusie znajduje się początek i chwalebny koniec wszystkiego, co rodzaj ludzki w porządku nadprzyrodzonym i przyrodzonym posiada i czego się spodziewa.

Przed swoją śmiercią Jezus zwraca się tymi słowami do Piłata: «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu».

W tym dniu datki od wiernych będą zbierane na utrzymanie seminarium duchownego w Wilnie.

+++

Abp Grušas: Eucharystia to czas otrzymywania Bożego miłosierdzia

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

piotr